Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 24 2021 04:07:46
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: admin67
Witamy
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna Pokoju Bożego we Wrocławiu.
WITAMY
Witamy na stronie Parafii Ewangelicko-Metodystycznej we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że informacje zamieszczone na stronie zachęcą Cię do bliższego zapoznania się z Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym i odwiedzenia naszego kościoła we Wrocławiu przy ul. Worcella 28.


Zapraszamy na nabożeństwa niedzielne o godz. 9.00Proszę pamiętać o aktualnych obostrzeniach związanych z pandemią o których jest mowa na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/

Aktualnie "liczba osób uczestnicząca w mszy lub innym obrzędzie religijnym jest uzależniona od dostępnej powierzchni - na 1 osobę musi przypadać 15 m2 powierzchni".

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa także w kościołach i innych miejscach modlitwy.


Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP
Parafia Pokoju Bożego we Wrocławiu
ul. Worcella 28
50-448 Wrocław
Skr. 2859


tel. 71/ 341-89-07
e-mail: kem.wroclaw@wp.pl

Dziękujemy za zainteresowanie naszą stroną. W przypadku chęci opublikowania artykułu z tej strony, na innej stronie internetowej prosimy o podanie źródła wraz z aktywnym linkiem do nas.
Stanowisko Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w sprawie aborcji
Zasady Socjalne

& 161. K. Aborcja

Początek i koniec życia są ustanowionymi przez Boga granicami ludzkiej egzystencji. Podczas gdy ludzie zawsze mieli pewnego rodzaju kontrolę nad tym, kiedy umrą, obecnie dysponują przerażającą władzą nad tym, kiedy a nawet czy narodzą się nowe istoty ludzkie. Wiara w święty charakter życia nienarodzonego powstrzymuje nas przed aprobowaniem aborcji. Jednakże tak, jak głosimy szacunek dla świętości życia nienarodzonego dziecka, głosimy zarazem szacunek dla świętości życia zdrowia matki. Mamy jednocześnie świadomość tragicznego konfliktu, związanego z wyborem pomiędzy życiem nienarodzonego dziecka w przypadkach, które mogłyby usprawiedliwiać aborcję i w takich przypadkach dopuszczamy aborcję dokonaną przy zastosowaniu odpowiednich procedur medycznych.

Opowiadamy się za wymogiem uzyskania zgody rodziców, opiekunów bądź innych odpowiedzialnych podmiotów przed przeprowadzeniem aborcji u dziewcząt, które nie przekroczyły ustanowionego prawem progu dorosłości. Nie możemy uznać aborcji za dopuszczalną metodę kontroli urodzin i bezwzględnie odrzucamy ją, jako metodę wyboru płci dziecka. Sprzeciwiamy się stosowaniu aborcji w ostatnich miesiącach ciąży ( zwanej też aborcją częściową), polegającej na kawałkowaniu płodu i wzywamy do położenia kresu tego rodzaju praktykom za wyjątkiem przypadków, gdy zagrożone jest życie matki a żadne inne procedury medyczne nie są dostępne oraz gdy występują poważne anomalie płodu, niedające szans na dalsze życie. Od osób dokonujących aborcji powinno się wymagać, by przed przystąpieniem do zabiegu obowiązkowo proponowały kobiecie znieczulenie. Wzywamy wszystkich chrześcijan do gruntownego, modlitewnego przemyślenia wszelkich okoliczności, które mogłyby skłaniać ku aborcji. Kościół powinien oferować pomoc w celu zredukowania niechcianych ciąż. Zobowiązujemy Kościół do zapewnienia opieki nad osobami przerywającymi ciążę, przeżywającymi sytuacje kryzysowe związane z ciążą oraz tymi, które wydają na świat potomstwo. W sposób szczególny wzywamy Kościół, rządy i organizacje zajmujące się pomocą społeczną do wspierania i ułatwiania adopcji (Zob. & 161. L).

Wzywamy i zachęcamy Kościół, by wspierał działania ośrodków badań nad ciążą oraz centrów zajmujących się problematycznymi ciążami, tak by w duchu współczucia pomagać kobietom w znajdowaniu rozsądnych alternatyw dla aborcji. Prawa i regulacje ustanawiane przez rządy nie zapewniają pełnej informacji, jakiej wymaga sumienie chrześcijańskie. Dlatego też decyzja dotycząca aborcji powinna być podejmowana jedynie po gruntownym modlitewnym przeanalizowaniu sprawy przez zaangażowane strony: lekarzy, rodzinę, duszpasterzy i inne podmioty służące stosowną poradą.

Wiecej: http://metodysci.pl/nauczanie-spoleczne/
Lekcje religii
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna we Wrocławiu prowadzi lekcje religii w pozaszkolnym Punkcie Katechetycznym. Oceny z lekcji religii znajdują się na świadectwie szkół do których uczęszczają dzieci i młodzież z naszego Punktu. Można uczęszczać na nasze lekcje nie zmieniając swojej przynależności wyznaniowej po wyrażeniu zgody przez rodziców.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu